Jak se čaruje?

Čaroděj Modromír

Hra Čaroděj Modromír a Čarodějnická škola řádu Bílé kočky je sada karet a samolepek, které přinášejí dětem kousek kouzelného světa domů.

Rodiče vždy připraví karty – například na první kartě je dopis čaroděje Modromíra, ve kterém vaše dítko žádá o pomoc. Vy dopis nachystáte třeba v obálce do schránky, nebo pod vánoční stromeček.

Tím to všechno začne. Každá další karta skrývá nějaký kouzelný úkol, který spočívá v tom, že děti do karty nalepí nějaké samolepky, nasbírají dané věci v přírodě (list dubu, šišku, kamínek), nakreslí obrázek apod.

Rodiče samolepky poschovávají v domě nebo na procházce, dítě je najde, nalepí do karty a večer kartu, obrázek a věci z přírody vhodíte do hrnce, nebo kotlíku. Přes noc se "stane kouzlo", rodiče kartu tajně vymění za kartu s výsledkem, dítě ji ráno najde a pokračuje dál.

Místo přírodnin, které nenajdete, se mohou uvařit lektvary (taky přes noc).

Díky tomu strávíte nejméně tři týdny v kouzelném světě se svými dětmi.

Obsah herní sady

• 36 herních karet s příběhem

• 16 kartiček s lektvary

• 64 samolepek ke kouzlení

• 8 samolepek s  předpisy na kouzla

• návod

Karta se zadáním

zadní strana karty

NAJDĚTE SAMOLEPKY

NAJDĚTE VĚCI Z PŘÍRODY

Jak se hraje

Ukázka karet

večer NALEPTE SAMOLEPKY

DEJTE VŠE DO MISKY NEBO KOTLÍKU

ráno děti objeví kartu se zázrakem

Jdete do toho s modromírem?